Visszatérés a Selmeci-hegységbe

 

Felvidék legnagyobb kiterjedésű vulkáni hegysége, a Selmeci-hegység aranykészletei már régen kimerültek. A magyarság is eltűnt az Ipoly és a Garam elcsendesült völgyeiből. De a hegyvidék turisztikai lehetőségeit még nem teljesen aknázta ki a Hazajáró. Pedig már kétszer is jártak erre: előbb Selmecbánya környékét, majd a hegység déli oldalát és a Selmecalját barangolták be. Ám a hegység nemcsak Hont vármegyét kényeztette el természeti és kulturális kincsekkel, hanem Barsnak és Zólyomnak is juttatott belőlük. Ideje, hogy a Hazajáró kibányássza a hegység északi részének értékeit is a jövendő turistái számára.

Adás: M5 – május 24., (vasárnap) 16:40

Kapcsolódó