Az alábbi ajánlóban részletek olvashatók a közmédia 13. heti kiemelt filmjeiről. További információk és letölthető képek a filmek linkjére kattintva érhetők el.
Blanca: Duna, március 28., péntek 23:04
Blanca Ferrando, aki egy tűzeset során kiskamasz korában elvesztette a látását, visszatér Genovába, gyermekkora helyszínére, hogy dekódolóként gyakornokoskodjon a Szent Teodor rendőrkapitányságon. A parancsnok, Bacigalupo és a nyomozásokat vezető Liguori felügyelő is fölösleges ballasztnak tekintik a lányt. De mindjárt az első napon súlyos gyilkosság történik a kikötőben és Blanca különleges képessége, amellyel a hangokat képes értelmezni, segít Liguorinak abban, hogy ne elégedjen meg a látszatokkal.
Londoni randevú: Duna, március 29., szombat 13:20
A baseli vonat késik. Az alkalmi társaság, amely főként angol turistákból áll, méltatlankodik az állomáson a helyi sajátosságokon, de aztán megadóan bevonul a legközelebbi étterembe. 1939-et írunk, perzsel az augusztusi nap, mindenki a közelgő háborúról beszél. Mozgósítások, katonai szerelvények, masírozások – ehhez képest igazán mellékesnek tűnhet egy kissé kótyagos amerikai nő, aki azt állítja, hogy angol utastársa egyszerűen eltűnt. Persze, senki sem hisz neki, kivéve a Life magazin szoknyabolond riporterét, akit viszont hamarosan életveszélyesen megfenyegetnek…
A ferde ház: Duna, március 29., szombat 21:45
Agatha Christie krimijéből készült adaptáció. A milliomos családfőt, Aristide Leonidest megmérgezik otthonában. A tettes valószínűleg népes családjának egyik tagja lehetett. A családfő unokája, Sophia kéri meg az ifjú Charlest, hogy folytasson nyomozást az ügyben. Egy olyan családban, ahol mindenkinek vannak sérelmei az elhunyttal és egymással szemben, nem könnyű megtalálni a gyilkost…
Csodák katedrálisa – A kassai dóm: Duna, március 30., vasárnap 10:30
A dokumentumfilm bemutatja a kassai Szent Erzsébet-főszékesegyházat, a csodák katedrálisát, ahol a 14. század közepén egy olyan esemény történt, amit kassai eucharisztikus csodának neveznek. Azon a reggelen szerény Kassa városa, rendkívüli várossá vált, ahová az évek során ezrével jártak a zarándokok. A film bemutatja a katedrális történetét.
Bartók nyomában: Duna 13. hét, március 30., vasárnap 21:00
A Bartók nyomában című dramatizált dokumentumfilm Bartók Béla 1936-os törökországi gyűjtőútját járja végig – Isztambultól Adanáig, amely során világossá vált, hogy a török és a magyar népzene között olyan hasonlóságok vannak, amelyek gyökereinkig nyúlnak vissza.
Monsieur Verdoux – Sztankay mozija: M5, március 27., csütörtök 21:10
A családos Henri Verdoux harminc évig becsületes banktisztviselőként dolgozott, amikor derült égből villámcsapás, hirtelen elbocsátották állásából. Hogy el tudja tartani kerekesszékbe kényszerült feleségét és kisgyermekét, elkeseredett ötlete támad: módos özvegyasszonyokat csábít el, majd vagyonukért elteszi őket láb alól. Verdoux ügyesen megszabadul az őt üldöző rendőrfelügyelőtől is, aki tudja, 14 gyilkosság szárad a lelkén. De egyszer őt is utoléri végzete.
Bartók: M5, március 25., kedd 18:55
Bartók Béla fia, Péter, a család elutazása óta (hetvenöt éve) az Egyesült Államokban él. Szinte az egész életét Bartók életműve gondozásának szentelte, családja történetéről eddig soha senkinek sem adott interjút. Most azonban, 92 évesen, megrázó vallomásban mesél édesapjáról, Bartóknak az édesanyjához, feleségéhez, szerelmeihez, gyermekéhez és kortársaihoz fűződő kapcsolatáról, a zenészóriás esztétikai hitvallásáról, és arról a személyes tragédiáról, amit Magyarország elhagyása jelentett e hazaszerető ember számára. A film mindazonáltal nem pusztán az apa portréja a fiú szemszögéből; gazdag válogatást mutat be Bartók levelezéséből és soha nem látott fotóiból, valamint művei kritikai fogadtatásából. Archív felvételekkel betekintést nyújt a korabeli Magyarország és New York hangulatába – így mesélve egy nem mindennapi sorsról, amely egybefonódott Magyarország tragikus huszadik századi történelmével.
Mű szerző nélkül: M5, március 24., hétfő 21:00
A német művész, Kurt Barnert két egymást követő diktatúra elnyomásában kezdi meg alkotói útját. A fasiszta Németországban születik, majd az NDK-ban válik fiatal felnőtté. Néhány évvel később megszökik Nyugat-Németországba, de sötét múltját nem képes a háta mögött hagyni. A művészi útkeresés, a meghasonlás, a siker visszásságait bemutató és a 20. századi történelem monumentális tablóját képező film az egyik legnevesebb kortárs festő, Gerhard Richter életén alapul. A Mások élete című Oscar-díjas film rendezőjének új filmje a velencei filmfesztivál versenyprogramjában mutatkozott be, számos nemzetközi díjat nyert, két Oscar-díjra jelölték.
A siker tudománya: M5, március 25., kedd 21:00
Miért sikerül egyeseknek, míg másoknak nem? Mi a siker titka? Rengeteg önsegítő könyv létezik a témában, s ezek szinte mindegyike azt tanácsolja: erőltesse meg magát, és a kemény munka meghozza gyümölcsét! De tévednek. E film feltárja a siker mögött rejlő valódi tudományt.