A színpadi alakításairól és képzőművészeti alkotásairól ismert művész, Oszter Alexandra a Dankó Rádió Jó pihenést! című műsorában mesélt gyerekkoráról, gyökereiről és édesapja hazája iránti szeretetéről.
A magyar színészvilág egyik ikonikus alakja volt Oszter Sándor Kossuth- és Jászai Mari-díjas színművész, aki hivatása gyakorlása mellett a természetben érezte leginkább teljesnek önmagát. Lánya, Oszter Alexandra a Dankó Rádió hétvégi műsorának vendégeként arról mesélt, édesapja olyannyira rajongott a magyar vidékért, hogy külföldre nem szívesen utazott el.
Megemlékezett arról a sorsdöntő pillanatáról is, amikor édesapjának fiatalon, tizenéves korában alkalma lett volna disszidálni egy teherhajóval. „Úgy mesélte, hogy már mindent megszervezett, de amikor felszállt, és felszedték a gyalogos hidat, akkor eszébe jutott, hogy itt kell hagynia az édesanyját. Itt volt a családja, a barátai, és úgy érezte, nem teheti meg, hogy elhagyja őket és a hazáját. Végül leszállt” – osztotta meg Oszter Alexandra. Hozzátette, édesapja sokáig kétségek közt élt, vajon jól döntött-e, de később egy újabb alkalommal is próbára tette őt sors, és akkor sem döntött másképp. Egy hollywoodi rendező fedezte fel, és amerikai westernfilmhősként kínált neki karrierlehetőséget.
„A saját hazájában szeretett volna »próféta lenni«, ezért visszautasította az ajánlatot” – hangsúlyozta Oszter Alexandra, aki szerint a hagyományok tisztelete örökölhető érték, őt is mindmáig lenyűgözi a magyar táj szépsége, ezért is él az édesapjától örökölt vidéki birtokon.