Az M5, a Kossuth és a Dankó Rádió tematikus műsorokkal tiszteleg Kiss Ferenc népzenész, népzenekutató, zeneszerző és rádiós szerkesztő életműve előtt.
Kiss Ferenc népzenészként és a Dankó Rádió egyik meghatározó külsős munkatársaként a magyar népzenei hagyományokat modern alkotói szemlélettel gazdagította. A népzenegyűjtőként is tevékeny művész munkássága előtt emlékműsorokkal tiszteleg a közmédia.
Október 21-én, hétfőn este az M5 kulturális csatorna Librettó című műsorában Kiss Ferenc életútját és zenei örökségét Borbély Mihály Kossuth- és Liszt Ferenc-díjas jazz-zenész eleveníti fel. Október 22-én, kedden 19 órakor a KilencKissFerenc című portrét tűzi műsorára a csatorna, amely átfogó képet ad a zene iránti elkötelezettségéről, illetve betekintést enged a Vízöntő és Kolinda együttesben töltött éveibe.
A Dankó Rádióban az október 26-án, szombaton 10:04-kor kezdődő Táncrend című műsorban emlékeznek egykori kollégájukra. Szintén ezen a napon, 18:30-tól a Kossuth Rádió Népzene határok nélkül című műsora is megemlékezik Kiss Ferencről.
Kiss Ferenc életműve meghatározó volt a kortárs magyar zenei világban: legfőbb küldetése a népzene és a hagyományok megőrzése mellett az azokból táplálkozó, csak rá jellemző zenei világ megteremtése volt. Díjak sorával ismerték el munkáját, a többi között a Magyar Köztársasági Érdemrend Lovagkeresztjével és Prima Díjjal is kitüntették. Nevéhez fűződik az Etnofon Zenei Társulás alapítása és az első független népzenei kiadó létrehozása is. A közmédia munkáját külsős szerkesztő munkatársként biztosította szakmai hozzáértésével.