- Rejtő Jenő – G. Dénes György gyakran megfordult a „pesti Broadwayen”, vagyis a Nagymező utcán és annak környékén. Az Andrássy úti Japán kávéházban sokat kártyázott és sakkozott a kor legendás alakjával. Az ismert író, Rejtő Jenő közeli jó barátja volt.
- Toldy Mária – A Táncdalfesztivál elnevezésű könnyűzenei versenysorozat a hatvanas évek közepén indult útjára, az előadott dalok közül számtalan kötődik G. Dénes György nevéhez, mint például a Más ez a szerelem, amellyel Toldy Mária első díjat kapott az első Táncdalfesztiválon 1966-ban.
- Kertész Imre – Nobel-díjas írónk nemcsak a regények terén alkotott maradandót, más műfajokban is megmutatta tehetségét. 1962-ben írta meg Bekopog a szerelem című három felvonásos zenés vígjátékát, amelyen Horváth Jenő mellett G. Dénes György is dolgozott.
- Korda György –Számos olyan örökzöld slágert énekelt, amelynek szövegét G. Dénes György írta, azonban ezek közül kiemelkedő a Száz éve már című dal, amelyet 16 évesen írt Chopin Tristesse című etűdjére.
- Karády Katalin – A pesti éjszakában dalszövegírónkat a legtöbben Gutiként ismerték, Karády Katalin azonban franciásan csak Zsütinek szólította, így ragadt rá későbbi beceneve.
- Rudolf Péter – G. Dénes György életéből könyv és film is készült. 2001-ben mutatták be a „Hamvadó cigarettavég” című filmdrámát, amelyben a dalszövegíró-legendát Rudolf Péter alakította.
- Henry Higgins – A kultikus musical, a My Fair Lady kitörő népszerűségnek örvendett az egész világon, a filmmusical több Oscar-díjat is nyert. A múlt században rengeteg hasonlóan ikonikussá vált musical született, amelyek magyar változatát G. Dénes Györgynek köszönhetjük. Az ő munkáját dícsérik a My Fair Lady mellett a West Side Story, a Hair, a Hello Dolly, és a Hegedűs a Háztetőn magyar változatai is.
Dénes György tematikus hétvége – február 25-én és 26-án a Dankó Rádión!